Aktualności
IV Dziecięcy Festiwal Tańców i Przyśpiewek Ludowych „Lublin tańcem malowany”
W dniu 16.06.2018 r. w godz. 9.00 – 15.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15 odbył się IV Dziecięcy Festiwal Tańców I Przyśpiewek Ludowych „Lublin tańcem malowany” zorganizowany przez Przedszkole nr 85 oraz Przedszkole nr 52 i Przedszkole nr 14.
W festiwalu udział wzięły 34 lubelskie przedszkola. Na scenie wystąpiło około 800 dzieci, które zostały przygotowane przez 70 nauczycieli. Festiwal podzielony był na IV tury. W trakcie całego wydarzenia festiwal odwiedziło około 4000 widzów. Po przywitaniu przybyłych gości oraz przedstawieniu patronatów honorowych, dzieci rozpoczęły swoje występy na scenie prezentując tańce i przyśpiewki z różnych regionów Polski oraz tańce narodowe.
Swoją obecnością zaszczycili nas posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jan Łopata i Pan Lech Sprawka. Urząd Marszałkowski reprezentowała Sekretarz Województwa Lubelskiego Pani Anna Augustyniak. Z ramienia Kuratorium Oświaty w Lublinie gościliśmy Panią Dyrektor Danutę Steć oraz starszego wizytatora Panią Elżbietę Sobiech. Prezydenta Miasta Lublin reprezentowała Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Pani Ewa Dumkiewicz – Sprawka. Gościliśmy również Radnych Rady Miasta Lublin oraz Radnych Dzielnicy Czuby Południowe, Bronowice, Kalinowszczyzna, a także pracowników naukowych z UP i UMCS, przedstawicieli Związków Zawodowych i wielu innych zaszczytnych gości.
Wzorem ubiegłych lat po zakończonym występie każde przedszkole, nauczyciele i dzieci otrzymały od organizatorów dyplomy z podziękowaniem za udział w festiwalu oraz upominki i dyplomy ufundowane przez  Marszałka Województwa Lubelskiego. Podczas uroczystości podziękowania na ręce organizatorów złożyła Pani Sekretarz Województwa Lubelskiego Anna Augustyniak oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Pani Ewa Dumkiewicz – Sprawka.
Wszystkim dyrektorom przedszkoli, nauczycielom, rodzicom, dzieciom i przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.
Fotorelację z  tegorocznej edycji Festiwalu zamieścił na swojej stronie Kurier Lubelski. Zapraszamy do obejrzenia galerii:
http://www.kurierlubelski.pl/kultura/a/lublin-tancem-malowany-w-centrum-kongresowym-up-zdjecia,13264638/
a także Nowy Tydzień w Lublinie:
https://www.nowytydzien.pl/setki-utalentowanych-maluchow-na-scenie/